Zapowiedź i obsada sędziowska 27 kolejki

W III lidze opolsko-śląskiej nie ma czasu na jakiekolwiek przerwy. Terminarz jest bardzo napięty i doliczając do tego jeszcze udział kilku zespołów w Pucharze Polsko na szczeblu wojewódzkim, to praktycznie tylko najbliższa środa będzie ostatnim wolnym terminem, później gramy w systemie sobota-środa-sobota. Pachnie ligą angielską, ale czy piłkarze są przygotowani na taki fizyczny maraton? To okaże się w połowie maja.

Przed nami 27 kolejka i kilka kolejnych bardzo ciekawych starć. Zacznijmy od prowadzącej dwójki. Patrząc na terminarz, jeden mecz wysuwa się jako absolutny top tej kolejki. Sobotnie starcie o godzinie 19.00 GKS 1962 Jastrzębie-Polonia Bytom. Jastrzębianie są na fali, mimo porażki tydzień temu z rezerwami Górnika Zabrze 3:1, we wtorek ograli na wyjeździe LKS Czaniec 2:1 i umocnili się na 5 miejscu w tabeli. Polonia Bytom trzyma 4 punktowy dystans do Odry Opole, choć zdobywanie punktów przychodzi jej jak po grudzie. Czy zatem przewaga Opolan powiększy się już w ten weekend? Odra swój mecz zagra wcześniej, o godzinie 16.00 w Mysłowicach z Górnikiem Wesoła.

Kolejkę rozpocznie starcie Grunwaldu Ruda Śląska ze Skalnikiem Gracze o godzinie 11.00. Gospodarze powinni łatwo wygrać ten mecz i zrobić kolejny ważny krok w kierunku utrzymania. O 13.00 rezerwy Chorzowskiego Ruchu, będą podejmować, będący w kryzysie, zespół Polonii Łaziska. Dla gości każdy mecz jest spotkaniem o życie. Większość spotkań zostanie rozegrana o godzinie 16.00. BKS Stal będzie podejmował Małapanew Ozimek i wynik tego meczu można typować w ciemno, bo każdy inny rezultat niż wysokie zwycięstwo Bielszczan będzie niespodzianką. Rekord Bielsko-Biała zagra z Pniówkiem Pawłowice i gdyby nie środowa wpadka Bielszczan z Szombierkami, faworyt tego meczu byłby jeden, a tak to wynik tej rywalizacji będzie sprawą otwartą. Rezerwy Piasta Gliwice podejmą, słabo spisującą się wiosną Skrę Częstochowa i nie będzie zdziwienia jeśli gospodarze poradzą sobie z wyżej notowanym rywalem. Ciekawie będzie w Czańcu. Tamtejszy LKS, w bezpośrednim pojedynku o 8 lokatę, będzie podejmował rezerwy Górnika Zabrze i wiele w tym meczu będzie zależeć od składu gości. Czaniec na pewno będzie chciał przerwać czarną serię dwóch z rzędu porażek na własnym stadionie. Ostatnim sobotnim spotkaniem będzie mecz Swornicy Czarnowąsy z Szombierkami Bytom i tutaj także bardzo ciężko jest wskazać faworyta, ale dla jednych i drugich ten mecz będzie bardzo ważny. Kolejkę zamknie niedzielna potyczka rezerw Podbeskidzia z Ruchem Zdzieszowice. Bielszczanie na pewno będą wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, więc zapowiada się całkiem niezły deser tego weekendu na trzecioligowych boiskach.

Poniżej pełne zestawienie 27 kolejki i obsada sędziowska:

18.04.2015r. godz. 11.00
Grunwald Ruda Śląska-Skalnik Gracze sędziuje: Miłosz Widlarz