Juniorzy o trójkę, trampkarze o lidera!

Już w najbliższą niedzielę, czeka nas inauguracja rozgrywek ligi A1 Juniorów Starszych i ligi C1 Trampkarzy Starszych. W jednych i drugich rozgrywkach biorą udział drużyny LKS Czaniec, prowadzone przez Macieja Żaka. W przerwie zimowej doszło do istotnej zmiany systemu rozgrywek. Powrócono do trybu grania każdy z każdym, w systemie mecz i rewanż. A zatem juniorzy rozegrają na wiosnę 8 kolejek, a trampkarze 9. Rywalizacja toczy się w dwóch grupach i na koniec rundy zasadniczej, zostaną rozegrane baraże, które wyłonią ostateczną klasyfikacją w tabeli. Drużyny będą rywalizować w systemie, pierwsza z pierwszą, druga z drugą itd. Spotkanie liderów grup, będzie bezpośrednią rywalizacją o awans, zarówno w rozgrywkach juniorów jak i trampkarzy.

W pierwszej wiosennej kolejce nasza młodzież zmierzy się z zespołem LKS Pionier Pisarzowice. Dla juniorów będzie to starcie czwartej z szóstą drużyną w tabeli. Oczywiście nasz zespół zajmuje wspomniane czwarte miejsce po rundzie jesiennej z dorobkiem 12 punktów i stosunkiem bramkowym 18:14. Rywale naszych juniorów mają na swoim koncie 9 oczek i stosunek bramkowy 20:18. W pierwszym meczu pomiędzy oboma zespołami na jesień LKS Czaniec wygrał 3:2.

Poniżej pełny zestaw 9 kolejki ligi A1 Juniorów Starszych Gr.1 18.04.2015r. godz. 12.00:

LKS Przełom Kaniów-KS Soła Kobiernice
Wilamowiczanka-LKS Groń Bujaków
LKS Sokół Hecznarowice-KS Bestwinka
LKS Czaniec-LKS Pionier Pisarzowice 19.04.2015r. godz. 12.00
LKS Bestwina pauzuje

Przejdźmy teraz do naszych trampkarzy. Podopieczni Macieja Żaka po świetnej rundzie jesiennej, zajmują pierwsze miejsce w swojej lidze z dorobkiem 25 punktów i stosunkiem bramkowym 36:9. Warto dodać, że nasi trampkarze są jak na razie niepokonani w tym sezonie i tylko raz zremisowali, w 6 kolejce, z LKS Bestwina 4:4. Ale ich niedzielny rywal to wicelider tabeli. LKS Pionier Pisarzowice ma na swoim koncie 24 punkty i imponujący stosunek bramkowy 76:13. Pionier przegrał tylko jeden mecz w tym sezonie, w pierwszej kolejce, właśnie z naszym zespołem, 2:1.

Poniżej pełny zestaw 10 kolejki ligi C1 Trampkarzy Starszych Gr.1 18.04.2015r. godz. 10.00:

LKS Przełom Kaniów-KS Soła Kobiernice
Wilamowiczanka-LKS Groń Bujaków
LKS Sokół Hecznarowice-KS Bestwinka
LKS Czaniec-LKS Pionier Pisarzowice 19.04.2015r. godz. 10.00
KS Rudzica-LKS Bestwina

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielne spotkania naszej młodzieży. Zachęcamy do wspierania naszej młodzieży, trampkarze zaczynają o godzinie 10.00, a juniorzy o 12.00! Do boju LKS!!!