Zapowiedź i obsada sędziowska 34 kolejki

Za nami tygodniowa przerwa w rozgrywkach trzecioligowych. Sporo zespołów mogło sobie odpocząć i zregenerować siły, jednak kilka drużyn rywalizowało w rozgrywkach Pucharowych. Odbyło się też zaległo spotkanie 24 kolejki, w którym to Górnik Wesoła, dość niespodziewanie, pokonał rezerwy Górnika Zabrze 1:0 i włączył się na dobre do walki o utrzymanie. Przed nami 34 seria gier, która stanie pod znakiem meczu sezonu, w którym Odra Opole podejmie Polonię Bytom.

Starcie liderującej dwójki może się okazać decydujące dla losów mistrzostwa naszej ligi i awansu do barażów o awans do II ligi. Lekką przewagę powinni mieć w tym meczu gospodarze, przez atut własnego boiska, ale goście na pewno będą chcieli udowodnić, że chcą awansować.

Ciekawie będzie też w walce o ligowy byt. Tam czeka nas bezpośrednie starcie Polonii Łaziska Górne i Grunwaldu Ruda Śląska. W ligowej tabeli, obie ekipy dzielą zaledwie dwa oczka i zwycięzca tego meczu na pewno złapie oddech na finisz sezonu. Górnik Wesoła pojedzie walczyć o punkty do Chorzowa na mecz z rezerwami Ruchu i musi postawić wszystko na jedną kartę, ponieważ nie ma już nic do stracenia. Podobnie jak rezerwy Piasta Gliwice, które przyjadą do Bielska, na mecz z trzecim w tabeli BKS Stal. Gospodarze są faworytem, ale Gliwiczanie głośno mówią o chęci pozostania na trzecioligowym froncie.

Tyle jeśli chodzi o mecze o tą najwyższą stawkę. Z pozostałych gier na czoło wychodzi konfrontacja Ruchu Zdzieszowice i LKS Czaniec. Goście, gdyby nie walkower za fatalny błąd ze zmianami w meczu z Polonią Łaziska, byli na 10 lokacie, ale i tak trzeba powiedzieć, że prezentują się ostatnio nieźle, a teraz pod wodzą nowego szkoleniowca, Ryszarda Kłuska, piłkarze będą chcieli na pewno pokazać się z jak najlepszej strony. "Zdzichy" będą jednak faworytami tego meczu. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Pniówek Pawłowice, który wciąż nie może być pewny utrzymania, zagra ze zdegradowanym już do IV ligi, zespołem Małejpanwii Ozimek i będzie liczył na pewne zwycięstwo. Ciekawie powinno być także w Bielsku. Tam rezerwy Podbeskidzia zagrają z GKS 1962 Jastrzębie. Obie drużyny mogą grać na luzie, więc spodziewamy się efektownego widowiska. W Bielsku w ten weekend odbędą się trzy spotkania. Zagra jeszcze Rekord, który powinien pewnie uporać się ze Swornicą Czarnowąsy.

Zostały nam jeszcze dwie konfrontacje. Skra Częstochowa podejmie Skalnika Gracze i w tym meczu, patrząc na ostatnie wyniki, możemy się chyba spodziewać wszystkiego. Ostatnim spotkaniem będzie konfrontacja Szombierek Bytom z rezerwami Górnika Zabrze i to także może być perełka tego weekendu.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 34 kolejki wraz z obsadą sędziowską:

23.05.2015r. godz. 12.00

Ruch II Chorzów - Górnik Wesoła sędziuje: Krzysztof Palej