Walkower za mecz z Łaziskami

To już pewne. Stało się to o czym wiedzieliśmy już od sobotniego wieczoru. Na wczorajszym posiedzeniu Wydziału Gier Opolskiego ZPN podjęto bezsprzecznie decyzję o zweryfikowaniu spotkania LKS Czaniec - Polonia Łaziska Górne, jako walkowera 3:0 na korzyść gości z Łazisk. Przypomnijmy, na boisku zdecydowanie wygrał nasz zespół, 3:1, ale wskutek błędu naszego sztabu szkoleniowego, od 46 do 60 minuty graliśmy tylko jednym młodzieżowcem na boisku. Jest to wykroczenie nie zgodne z regulaminem, stąd nie dziwi taka a nie inna decyzja Wydziału Gier. Wskutek tego, spadliśmy na 11 miejsce i mamy na swoim koncie 45 punktów i wciąż nie możemy być pewni utrzymania, ponieważ nasza przewaga nad strefą spadkową wynosi 12 oczek, a do końca sezonu pozostało pięć ligowych spotkań. Poloniści dzięki trzem punktom wskoczyli na 17 miejsce w tabeli i tracą już tylko dwa punkty do wyjścia ze strefy zagrożonej spadkiem.