Zapowiedź i obsada sędziowska dziewiątej kolejki

Przed nami kolejne, dziewiąte już w tym sezonie, starcia ligowców na trzecioligowych boiskach. Tym razem cała kolejka będzie w cieniu starcia na szczycie, pomiędzy Odrą Opole i Rekordem Bielsko-Biała.

I naszą zapowiedź rozpoczynamy właśnie od tego szlagierowego spotkania, pomiędzy zespołami, które grają od początku sezonu najrówniej. Odra zagra u siebie i to może być atut przemawiający za Opolanami, ale Bielszczanie na pewno broni nie złożą. Szykuje się prawdziwa piłkarska uczta w piątkowy wieczór.

Sobotnie zmagania rozpoczną o godzinie 11.00 piłkarze rezerw Górnika Zabrze i GKS Jastrzębie. Zabrzanie są ostatnio w dobrej formie i powinni to udowodnić także w tym starciu. O 13.00 będziemy świadkami kolejnych dwóch starć, tym razem zespołów z dolnych rejonów tabeli. Do Piotrówki, czekającej na pierwsze zwycięstwo, zawita LKS Czaniec, uskrzydlony remisem z Odrą Opole. Goście nie wygrali jeszcze na wyjeździe w tym sezonie i na pewno powalczą o pierwsze trzy oczka, ale sam mecz na pewno będzie bardzo ciekawy. W drugim spotkaniu rezerwy Ruchu Chorzów zagrają z Grunwaldem Ruda Śląska i na pewno oba zespoły będą szukać swojego przełamania. O godzinie 15.00 na boisko wybiegną piłkarze LKS Bełk i BKS Stal. Goście będą faworytem tego starcia, ale warto dodać, że gospodarze na własnym stadionie rzadko tracą punkty. Ostatnim sobotnim meczem będzie starcie Skry Częstochowa z Ruchem Zdzieszowice o godzinie 17.00. "Zdzichy" po wpadce z Górnikiem Zabrze będą się chciały odkuć ale zadanie bardzo ciężkie bo Skra w tym sezonie zgłasza akces do walki o mistrzostwo.

W niedzielne przedpołudnie będziemy świadkami dwóch pojedynków, które rozpoczną się o godzinie 11.00. Rezerwy Piasta Gliwice zagrają z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, a Szombierki Bytom z Pniówkiem Pawłowice. W obu spotkaniach na pewno bezie sporo walki i nie ukrywajmy, że na papierze w obu starciach faworytem będą goście, choć pachnie w tych meczach remisami.

Poniżej pełne zestawienie, wraz z obsadą sędziowską, dziewiątej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

Piątek, 18:00
Odra Opole - Rekord Bielsko-Biała
sędzia: Jacek Babiarz (Kluczbork)

Sobota, 11:00
Górnik II Zabrze - GKS 1962 Jastrzębie
sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Sobota, 13:00
Ruch II Chorzów - Grunwald Ruda Ślaska
sędzia: Artur Chudala (Opole)

LZS Piotrówka - LKS Czaniec
sędzia: Szymon Skowroński (Tychy)