Zapowiedź i obsada sędziowska piątej kolejki

Przed nami piąta seria gier w trzeciej lidze śląsko-opolskiej. Dojdzie w niej do kilku naprawdę ciekawych i hitowych starć, będziemy mieć także kilka derbowych pojedynków, a kolejka potrwa od czwartku do niedzieli.

Już dzisiaj o godzinie 17.00 w Bielsku-Białej odbędzie się derbowe starcie Rekordu z rezerwami Podbeskidzia. Sezon lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni powinni być faworytem ale nie zapomnijmy,  że "dwójka" Podbeskidzia może mieć silne wzmocnienie z pierwszej drużyny.

W sobotę emocje zostały rozłożone niemalże na cały dzień. Najpierw o godzinie 11.00 rezerwy Piasta Gliwice podjemą Grunwald Ruda Śląska, a rezerwy Górnika Zabrze zagrają zapowiedź Wielkich Derbów Śląska, które odbędą się 13 września, z rezerwami Chorzowskiego Ruchu. Wydaje się że w obu spotkaniach rolę faworyta trzeba przypiąć gospodarzom. Podobnie zresztą jak w kolejnym spotkaniu, które rozpocznie się o godzinie 15.00, gdzie Skra Częstochowa podejmie Szombierki Bytom. Ciekawie powinno być o 16.00 w Bełku, gdzie rewelacyjny beniaminek zagra z GKS Jastrzębiem. Naprawdę trudno wskazać w tym meczu faworyta. O tej samej godzinie, o pierwszej ligowe punkty zawalczy także LZS Piotrówka, która podejmie mocny i faworyzowany Pniówek Pawłowice. Wieczorem, o 20.30, czeka nas prawdziwy hit piątej kolejki. Odra Opole zagra z Ruchem Zdzieszowice i dla jednych i drugich będzie to mecz o wejście na właściwe tory.

Na deser, w niedzielne popołudnie, do notującego słabszy początek sezonu Czańca, zawita lider, BKS Stal Bielsko-Biała. Faworyt tego meczu jest zatem jeden, ale z uwagi na fakt, że będzie to pojedynek derbowy, gospodarze nie są bez szans. Zapowiada się naprawdę ciekawy pojedynek.

Poniżej pełne zestawieni, wraz z obsadą sędziowską, piątej kolejki ligowej:

Czwartek, 17:00
Rekord Bielsko-Biała - Podbeskidzie II Bielsko-Biała
sędzia: Marcin Bazan (Opole)

Sobota, 11:00
Piast II Gliwice - Grunwald Ruda Śląska
sędzia: Bartosz Owsiany (Opole)

Górnik II Zabrze - Ruch II Chorzów
sędzia: Wojciech Białowąs (Opole)

Sobota, 15:00
Skra Częstochowa - Szombierki Bytom
sędzia: Szymon Skowroński (Tychy)