Zapowiedź sezonu 2015/2016!

Już naprawdę kilkadziesiąt godzin dzieli nas od startu nowego sezonu w trzeciej lidze śląsko-opolskiej. Sezonu bardzo wyjątkowego i bardzo trudnego. To będzie ostatni sezon trzeciej ligi w takim formacie, ponieważ utrzymuje się tylko sześć pierwszych zespołów. Po tym sezonie na piłkarskiej mapie Polski pozostaną już tylko cztery trzecie ligi. Kto zatem jest zdecydowanym faworytem do zajęcia miejsc premiowanych pozostanie w lidze?

Na czoło wysuwa się bez dwóch zdań Odra Opole, która przegrała z Polonią Bytom walkę w minionych rozgrywkach o druga ligę. Zatem Odra będzie z pewnością głównym faworytem do mistrzostwa i awansu na drugoligowy front. Kto jeszcze? Z pewnością wysokie ambicje mają BKS Stal Bielsko-Biała i Ruch Zdzieszowice. Oba zespoły powinny się znaleźć w pierwszej szóstce, a czy powalczą z Odrą o mistrzostwo to okaże się po kilku kolejkach. Do trójki zdecydowanie najmocniejszych drużyn naszej ligi, trzeba dopisać jeszcze czwarty zespół, Rekord Bielsko-Biała. Bielszczanie zagrają trzeci sezon z rzędu na trzecioligowym froncie, a w poprzednich dwóch kończyli w czołówce, więc i tym razem ich brak obecności w pierwszej szóstce będzie niespodzianką.

Tak prezentują się naszym zdaniem drużyny które będą nadawać ton rywalizacji w naszej lidze. Kto więc powinien powalczyć o dwa pozostałe miejsca premiowane utrzymaniem w lidze? Z pewnością będą o te pozycje walczyć: GKS Jastrzębie, Skra Częstochowa, Górnik II Zabrze, LKS Czaniec, Pniówek Pawłowice i być może Grunwald Ruda Śląska.

Pozostała nam jeszcze szóstka drużyn, teoretycznie najsłabszych, ale liga może zweryfikować wszystko zdecydowanie inaczej. Rezerwy Podbeskidzia, Piasta Gliwice i Ruchu Chorzów, jeśli będą miały solidne wzmocnienie z pierwszego zespołu, to na pewno powalczą o pierwszą szóstkę. Niewiadomą są na pewno Szombierki Bytom, w których latem odbyła się rewolucja i zagrają oni niemalże całkowicie innym zespołem niż na wiosnę. Niewiadomą stanowić będą także zespoły beniaminków. O ile LZS Piotrówka grała już na tym poziomie, to dla LKS-u Bełk będzie to debiut. Może jednak okazać się, że któraś z tych drużyn będzie "czarnym koniem" rozgrywek i będzie wszystkich zaskakiwać. Liga wszystko zweryfikuje.

Ten sezon będzie naprawdę bardzo wyrównany. Nie można powiedzieć wprost, że któraś z drużyn jest murowanym kandydatem do awansu, czy któraś już spadła z ligi. Wszystko będzie się weryfikować na bieżąco w trakcie rozgrywek, ale jedno jest pewne nie można sobie pozwolić na słabsze momenty, ponieważ chcąc walczyć o utrzymanie trzeba po prostu grać o mistrzostwo.

Co czeka nas w pierwszej ligowej kolejce? Na "czoło" wysuwa się mecz GKS Jastrzębie z BKS Stal Bielsko-Biała. To będzie prawdziwy szlagier piłkarski i kibicowski tej kolejki. Odra Opole podejmie Szombierki Bytom i powinna sobie bez problemu poradzić, jeśli faktycznie myśli o mistrzostwie. Rekord Bielsko-Biała zmierzy się z Grunwaldem Ruda Śląska i to Bielszczanie są faworytem tej konfrontacji. Ciekawie będzie też na pewno w Czańcu, gdzie LKS zagra z Pniówkiem Pawłowice. Ten mecz sporo powie o sile jednych i drugich. Kibicowsko ciekawy mecz będzie też w Gliwicach, gdzie rezerwy Piasta zagrają z rezerwami Górnika.

Mocno na nowy sezon czekają na pewno u beniaminków. LKS Bełk zainauguruje trzecioligowe granie mierząc się z rezerwami Ruchu Chorzów, a LZS Piotrówka zagra ze Skrą Częstochowa. Ostatni mecz to konfrontacja rezerw Podbeskidzia z Ruchem Zdzieszowice, ale ten mecz odbędzie się najprawdopodobniej dopiero 9 września.

Poniżej mamy pełny zestaw gier pierwszej kolejki wraz z obsadą sędziowską:

Piątek, 19:00
Odra Opole - Szombierki Bytom
sędzia: Jakub Krajewski (Skoczów)

Sobota, 15:30
Piast II Gliwice - Górnik II Zabrze
sędzia: Mateusz Harazin (Katowice)

Sobota, 17:00
Rekord Bielsko-Biała - Grunwald Ruda Ślaska
sędzia: Sebastian Grzebski (Nysa)

LKS Bełk - Ruch II Chorzów
sędzia: Ireneusz Sipiora (Prudnik)

GKS 1962 Jastrzębie - BKS Stal Bielsko-Biała
sędzia: Wojciech Białowąs (Opole)

LZS Piotrówka - Skra Częstochowa
sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Niedziela 9 sierpień, 16:00
LKS Czaniec - Pniówek Pawłowice
sędzia: Artur Należnik (Mysłowice)

Środa, 17:00
Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Ruch Zdzieszowice
sędzia: Krzysztof Palej (Knurów)

Przed nami zatem bardzo ciekawy sezon. My trzymamy oczywiście kciuki za nasz LKS Czaniec i mocno wierzymy, że uda się zrobić ogromną niespodziankę i utrzymać się w lidze! Pierwszy sprawdzian już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00, zagramy u siebie z Pniówkiem Pawłowice! Przed meczem podziękujemy ikonie naszego klubu, Wojciechowi Waligóra, za 25 lat służby na rzecz LKS-u Czaniec! A ju jutro o godzinie 19.00 zapraszamy na prezentację nowego zespołu przed startem rozgrywek! Bądźcie z nami! Do boju LKS!!!

foto: SportSlaski.eu