Zwycięsko zakończyć udany sezon w Czańcu!

Już tylko dwa spotkania pozostały do końca ligowych zmagań w trzeciej lidze. W dniu jutrzejszym zmierzymy się z piątym zespołem tabeli, Rekordem Bielsko-Biała i będzie to arcy trudny pojedynek na naszym stadionie.

Rekord Bielsko-Biała, to klub założony w 1994 roku o barwach zielono-białych. Bielszczanie od dwóch sezonów występują na poziomie trzeciej ligi i jest to ich najwyższy poziom rozgrywek, na którym kiedykolwiek grali. Rekord już w tamtym sezonie zaskoczył wszystkich, zajmując w ligowej stawce trzecią lokatę, tuż za plecami Skry i Nadwiślana. W tym sezonie długo nasi jutrzejsi rywale utrzymywali się w środku tabeli, ale ostatnie siedem z rzędu ligowych zwycięstw dają Rekordowi w ligowej stawce piąte miejsce z dorobkiem 68 punktów i stratą tylko dwóch oczek do czwartego BKS Stal. Bilans bramkowy Bielszczan wynosi 68:46 na co składa się 21 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek. Na wyjazdach Bielszczanie wygrywali 8 razy, 3 remisowali i 7 przegrywali.

Statystyki Rekord ma więc wyśmienite w tym sezonie, co na pewno stawia ich w roli faworyta w jutrzejszym meczu. Dla nas jednak nadzieją jest statystyka bezpośrednich pojedynków z Bielszczanami. Jak do tej pory o ligowe punkty mierzyliśmy się aż siedemnastokrotnie, z czego aż 10 wygrał Czaniec, 4 razy był wynik remisowy, a tylko 3 razy wygrywał Rekord. Bilans bramkowy tych spotkań to 24:13 na korzyść Czańca. Jednak ostatnie dwie konfrontacje z Rekordem wyraźnie przegrywaliśmy, a jesienią w Bielsku był wynik 3:0 dla Bielszczan.

Nasz zespół, po sobotniej porażce w ostatniej sekundzie spotkania, 1:0 z rezerwami Chorzowskiego Ruchu, zajmuje w ligowej stawce 10 pozycję, z dorobkiem 49 punktów i bilansem bramkowym 39:48. W tym sezonie, ogólnie wygraliśmy 14 spotkań, 7 zremisowaliśmy i 15 przegraliśmy z czego u siebie wygraliśmy 10 razy, 2 zremisowaliśmy i 6 przegraliśmy.

Czeka nas zatem jutro bardzo trudny mecz, bo goście są na fali zwycięstw. Jednak idąc za stwierdzeniem, że każda seria ma swój koniec, liczymy, że jutro, w tym ostatnim meczu tego sezonu w Czańcu, przerwiemy tę passę Rekordu i pożegnamy ten sezon w Czańcu zwycięstwem. Będziemy trzymać kciuki! A wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, aby w jutrzejszy wieczór wybrać się na nasz stadion i podziękować naszej drużynie za walkę w tym sezonie i pewne utrzymanie w najmocniejszej trzeciej lidze w Polsce! W przerwie spotkania rozlosujemy także atrakcyjne nagrody! Zaczynamy o godzinie 18.00! Do boju LKS!!!