"Celem było spojrzenie na potencjał testowanych"

Po dzisiejszym sparingu, krótkiego wywiadu dla Naszego portalu udzielił trener Mariusz Wójcik. Oto jego zapis:

bojler1949: Można powiedzieć "pierwsze koty za płoty". Wynik gier kontrolnych zawsze jest sprawą drugorzędną to prawda. Jak Pan oceni to spotkanie?

Mariusz Wójcik: Oczywiście wynik nie jest ważny, co nie znaczy że przegrana sprawia przyjemność, wręcz odwrotnie. Na grę kontrolną należy natomiast spojrzeć racjonalnie, a skoro w każdej tercji dzisiejszej gry w składach zawodnicy po raz pierwszy mieli okazje ze sobą grać, trudno było oczekiwać że będziemy mieli piłkarską jakość i zrozumienie i nie to było celem. Było nim zdobycie spojrzenia na potencjał szczególnie kandydatów do gry w naszym zespole i to zadanie ta gra na pewno spełniła.

bojler1949: W meczu z Beskidem wystąpiło kilku testowanych zawodników. Jak Pan oceni ich przydatność dla drużyny w tym momencie?

Mariusz Wójcik: Przede wszystkim testujemy młodych zawodników. Na przykładzie jednej gry w środku tygodnia trudno wyciągać daleko idące wnioski, a jeszcze trudniej się nimi publicznie dzielić. Oczywiście materiał do przemyśleń jest, a na decyzje niebawem przyjdzie czas na pewno wiemy czego potrzebujemy.

bojler1949: Jaki jest plan na końcówkę tego tygodnia przygotowań?

Mariusz Wójcik: Zawodnicy mają prawo mieć ciężkie nogi i po jutrzejszym treningu na hali nie będą lżejsze. Z kolei w piątek mamy zajęcia na boisku w Chełmku, a mikrocykl kończymy grą kontrolną sobotę w Pszczynie z tamtejszą Iskrą.

fot. www.sporotwasilesia.com