"Chciałbym dać drużynie LKS-u dużo jakości"

Witamy powoli Naszych nowych zawodników. Jako pierwszy do drużyny LKS Czaniec dołączył, napastnik Daniel Sobas. Zapraszamy do bliższego poznania Daniela w specjalnym wywiadzie jaki przeprowadziliśmy z Naszym nowym piłkarzem:

bojler1949: Na początek pragnę oficjalnie przywitać Cię w LKS Czaniec! Jakie masz oczekiwania wobec tego transferu?

Daniel Sobas: Jest mi bardzo miło dołączyć do drużyny LKS-u. Jako nowy zawodnik na pewno chciałbym dać drużynie dużo jakości, która mam nadzieję przełoży się na wyższe miejsce w tabeli.

bojler1949: W sparingach, jak do tej pory zachwycasz. Sześć spotkań i siedem bramek. W Czańcu jeśli chodzi o strzelanie, jesienią był problem. Co prawda Nasi napastnicy łącznie strzelili 9 bramek, ale jednego z nich, Matuesza Konackiego, strzelca 5 bramek w rundzie jesiennej, nie ma już w LKS. Nie ukrywam, że odpowiedzialność za zdobywanie bramek może spaść na Twoje barki. Czy odczuwasz w związku z tym presję?

Daniel Sobas: Szczerze mówiąc nie odczuwam na sobie presji a wręcz przeciwnie jestem bardzo zmotywowany. Podejście trenera i drużyny sprawia, że czuję się pewniej w zespole.

bojler1949: Twoja przeszłość piłkarska może robić wrażenie. Zaczynałeś w Tychach, przez juniorskie drużyny Polonii Bytom, następnie występowałeś w GKS Tychy, Rozwoju Katowice, Ruchu Radzionków, II-ligowej Calisii Kalisz, żeby skończyć w rezerwach Tyskiego GKS. Co spowodowało, że zrezygnowałeś z gry w Kaliszu?

Daniel Sobas: W odpowiedzi na pytanie dotyczące mojej kariery uważam, że to zbyt duże słowo. Karierę to robią tacy zawodnicy jak Lewandowski. Wracając do kwestii Kalisza. Przychodząc, obiecywano nam wyśmienite warunki, co niestety skończyło się finansowym fiaskiem klubu, a czas jaki mi pozostał do szukania nowej drużyny był bardzo krotki. Zdecydowałem się zostać w rezerwach GKS-u gdzie po kilku tygodniach trener Tomasz Wolak zaproponował mi treningi z pierwszą drużyną więc uważam, że czas spędzony w tym półroczu nie poszedł ma marne.

bojler1949: Nie ma co ukrywać, że w przypadku dobrych występów, LKS Czaniec będzie dla Ciebie tylko przystankiem w drodze do większej kariery.

Daniel Sobas: Myślę, że zespół Czańca może dać mi możliwość pokazania swoich umiejętności i dalszego rozwoju.

bojler1949: Już jakiś czas trenujesz z Naszym zespołem. Jak oceniłbyś LKS Czaniec jako drużynę i jako klub ogólnie?

Daniel Sobas: Klub oceniam bardzo pozytywnie. Trener jak i koledzy z drużyny pomogli mi się szybko zaaklimatyzować więc mam nadzieję, że dalsza nasza współpraca będzie przebiegała bardzo pozytywnie z przełożeniem na wyniki sportowe.

bojler1949: Dzięki za wywiad i powodzenia!

Daniel Sobas: Również dziękuję i pozdrawiam.