"Kierunek, w którym zmierzamy wydaje się prawidłowy"

Poniżej prezentujemy ocenę sparingu z Kluczborkiem w wykonaniu trenera Wójcika, a także krótką prezentację nowo pozyskanych zawodników. Zapraszamy do lektury:

bojler1949: W środę zobaczyliśmy naprawdę dobrze grającą drużynę LKS Czaniec. Na tle tak mocnego rywala wyglądaliśmy nieźle. Jak Pan oceni to spotkanie?

Mariusz Wójcik: Faktycznie mecz jak na grę kontrolną był rozgrywany na niezłym poziomie i bardzo dobrym tempie na równie wysokim poziomie stało sędziowanie trójki arbitrów. Oba zespoły strzeliły po 3 gole co oczywiście może cieszyć natomiast zarówno my jak i przeciwnik w kilku sytuacjach podbramkowych zawiedliśmy także wydaje mi się, że zdecydowanie jest na czym pracować i zarówno w defensywie jak i nad skutecznością pod bramką przeciwnika. Podsumowując, znajdujemy się dokładnie w połowie okresu przygotowawczego i ten mecz należy traktować jako wykładnik kierunku w którym zmierzamy a wydaje się on prawidłowy.

bojler1949: Poznaliśmy wczoraj kolejne nazwiska nowych zawodników w Czańcu. Po Sobasie, do kadry LKS-u dołączyli Grzech, Gruszka i Płoskonka. Proszę o parę słów na ich temat. Jakie wartości wniosą dla Naszej drużyny?

Mariusz Wójcik: Rok temu zarząd klubu podjął decyzje, iż kadra LKS Czaniec w znacznym procencie będzie opierała się na młodych, perspektywicznych zawodnikach i nasi nowi zawodnicy doskonale pasują do naszych założeń. Są to młodzi zawodnicy, którzy mają już jakiś bagaż doświadczeń gry w seniorach, a w naszym klubie na pewno dostaną szanse zrobienia kroku w przód w seniorskiej piłce. Naszymi nowymi zawodnikami, oprócz Daniela Sobasa zostali: Marcin Płoskonka, bramkarz wychowanek Górnika Zabrze ostatnio gający w LZS Piotrówka rocznik 95; Mateusz Gruszka, boczny obrońca wychowanek Górnika Zabrze ostatnio grający w LZS Piotrówka rocznik 95; Rafał Grzech, środkowy pomocnik wychowanek GKS'u Tychy ostatnio grający w Górniku Wesoła rocznik 95.