Podsumowanie 36 kolejki

Zmęczenie i walka do ostatniej sekundy. Te dwa hasła towarzyszą piłkarzom trzeciej ligi opolsko-śląskiej w tym ostatnim tygodniu rywalizacji. Za nami 36 kolejka, która pełna była niespodzianek i emocji do ostatnich sekund.

Zaczynamy, tradycyjnie, od walki o mistrzostwo ligi. Przed tygodniem, kiedy Odra pokonała Polonię w bezpośrednim meczu, większość widziała Opolan w barażach. Jednak w minioną sobotę wszystko wywróciło się do góry nogami za sprawą zespołu z... Bytomia. Chodzi tym razem o Szombierki, które dały szansę rywalowi zza miedzy na mistrzostwo ligi, ogrywając 1:0 Odrę Opole. Polonia z szansy oczywiście skrzętnie skorzystała, pokonując na wyjeździe Skrę Częstochowa 2:0. W tej chwili przewaga Polonii nad Odrą wynosi dwa oczka na dwie kolejki do końca.

Na trzecim miejscu w tabeli umocnił się Ruch Zdzieszowice, który pewnie, 4:1, ograł Małąpanew Ozimek. W prawdziwego Janosika zmienił się natomiast BKS Stal Bielsko-Biała. Zespół, który odbierał punkty obu liderującym teamom, w sobotę oddał cenne trzy oczka walczącej o utrzymanie Swornicy Czarnowąsy, przegrywając 1:0 u siebie. Skoro już zeszliśmy w dolne rejony tabeli, to od razu trzeba powiedzieć, że mamy już znanych dwóch kolejnych spadkowiczów. Do Ozimka i Graczy, dołączył zespół Górnika Wesoła, który poległ aż 6:2 w Gliwicach z rezerwami Piasta, a także Polonia Łaziska, która przegrała u siebie 2:1 z outsiderem ligi, Skalnikiem Gracze. Spadek Polonii to duża niespodzianka, ale nie ma się co dziwić, bo wiosną ten zespół jest po prostu najgorszą drużyną w tej lidze. Wygrał natomiast Piast, o czym wspomnieliśmy, jednak wygrał także Grunwald Ruda Śląska, 2:1 w Bielsku z rezerwami Podbeskidzia, po golu w ostatnich minutach spotkania. Także w dole tabeli wciąż trwa walka o utrzymanie, o które walczą cztery zespoły, a miejsca są tylko dwa.

W miniony weekend odbyło się też kilka spotkań o tzw. pietruszkę. Rekord Bielsko-Biała, ograł 1:0 GKS Jastrzębie, po golu w ostatniej minucie, podobnie jak rezerwy Ruchu Chorzów, które także 1:0, po golu z rzutu karnego w ostatniej sekundzie pokonały LKS Czaniec. I na koniec spotkanie, które dostarczyło chyba najwięcej emocji. Pniówek Pawłowice do 78 minuty przegrywał u siebie 2:0 z rezerwami Górnika Zabrze i zdołał ten mecz w dramatycznych okolicznościach zremisować 2:2.

Poniżej pełne zestawienie wyników 36 kolejki:

BKS Stal Bielsko-Biała 0-1 Swornica Czarnowąsy (Mateusz Jędrzejczyk 11)
Piast II Gliwice 6-2 Górnik Wesoła (Mysłowice) (Krzysztof Hałgas 4, Daniel Ciechański 9, 28, 37, Dominik Czekański 53, 60 - Patryk Gajewski 48, Adrian Lesik 68)
Rekord Bielsko-Biała 1-0 GKS 1962 Jastrzębie (Adrian Olszowski 90)
Ruch II Chorzów 1-0 LKS Czaniec (Michał Szal 90 (k))
Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1-2 Grunwald Ruda Śląska (Szymon Jarosz 83 - Michał Brzozowski 48, Tomasz Szpoton 85 (k))
Ruch Zdzieszowice 4-1 Małapanew Ozimek (Jakub Czajkowski 19, Mateusz Szatkowski 33, Michał Bachor 43, Dawid Czapliński 65 - Dawid Kamiński 53)
Polonia Łaziska Górne 1-2 Skalnik Gracze (Tomasz Rybak 89 - Wojciech Bajor 26, Zygmunt Bąk 90 (k))
Pniówek Pawłowice Śląskie 2-2 Górnik II Zabrze (Marcin Sobczak 78 (k), Arkadiusz Przybyła 90 - Jakub Dankowski 23, Kamil Papis 62)
Skra Częstochowa 0-2 Polonia Bytom (Kamil Mańkowski 39, Damian Michalik 59)
Szombierki Bytom 1-0 Odra Opole (Marcin Rosiński 71)