Prawdziwa weryfikacja formy

Już jutro o godzinie 18.00 w Wodzisławiu Śląśkim na obiektach w Jedłowniku, LKS Czaniec rozegra swój siódmy mecz kontrolny tego lata. Będzie to prawdziwa weryfikacja kadry, jaką udało się do tej pory skompletować, ponieważ zagramy z drugoligowym Nadwiślanem Góra.

Górzanie to klub powstały w 1956 roku o barwach biało-niebieskich. Nadwiślan od roku występuje w drugiej lidze, w której w zeszłym sezonie zajął bardzo dobre 10 miejsce, gromadząc na swoim koncie 45 oczek w 34 spotkaniach. O Nadwiślanie głośno jest także ze względu na udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Górzanie pokonali 1:0 Znicza Pruszków i już w najbliższy wtorek, 28 lipca, zagrają na własnym stadionie z występującym w Ekstraklasie Zagłębiem Lubin. Jutrzejszy sparing będzie zatem bardzo dobrym przetarciem przed nadchodzącym sezonem. Oczywiście nie będzie to pierwsza w historii potyczka obu zespołów. W rozgrywkach 2013/2014, kiedy to Nadwiślan zrobił historyczny awans do drugiej ligi, zdołaliśmy po dramatycznym meczu pokonać Górzan 2:1 na ich stadionie! Byliśmy w tamtym sezonie jedyną drużyną, która dokonała tej sztuki. W Czańcu natomiast padł bezbramkowy remis.

Jak wspominaliśmy, będzie to siódma próba LKS-u Czaniec tego lata. Dotychczas przegraliśmy tylko z Okocimskim Brzesko (4:0) i z Niwą Nowa Wieś (4:1) ale w tym drugim meczu grali tylko i wyłącznie zawodnicy testowani. Ponadto cztery razy wygrywaliśmy (1:0 z Zagłębiem Sosnowiec, 3:0 z TJ Lokomotiva Petrovice, 4:0 z Kalwarianką Kalwaria i 2:1 z rezerwami Cracovii Kraków). Nadwiślan natomiast wygrał jak do tej pory wszystkie swoje sparingi i z pewnością jutro będzie chciał podtrzymać swoją passę. Mamy nadzieję, że ekipa Ryszarda Kłuska będzie w stanie postawić twarde warunki wyżej notowanemu rywalowi! Do boju LKS!!! Początek meczu o godzinie 18.00!