Raport medyczny: Bez kapitana na dłużej

Potwierdziły się niestety przypuszczenia o stanie zdrowia Macieja Żaka. Po szczegółowych badaniach okazało się, że nasz kapitan ma naderwany przyczep mięśnia czworogłowego i czeka go kilkunastodniowa przerwa. Tak więc w sobotnim pojedynku ze Skalnikiem Gracze, jak i we wtorkowym meczu z GKS 1962 Jastrzębie, przyjdzie nam grać bez naszego kapitana i podpory gry defensywnej. Przypomnijmy, że uraz ten to pokłosie kontuzji, jakiej Maciej nabawił się w treningu przed spotkaniem z Grunwaldem Ruda Śląska.

Sam zawodnik tak ocenił swój stan zdrowia: Naderwałem przyczep mięśnia czworogłowego. Liczę na to, że w przyszłym tygodniu wrócę do treningów. Nie wiem czy zdążę się odpowiednio przygotować do meczu z Górnikiem Zabrze, na Polonię Bytom powinienem być gotowy.

Do gry w najbliższym spotkaniu wraca za to Szymon Waligóra, który nie zagrał w Rudzie Śląskiej z powodu choroby.